Home Open Golf Club

Open Golf Club

   Chcielibyśmy zaprosić Państwa do Projektu jakim jest “Open Golf Club”. Głównym celem Klubu jest pomoc i wsparcie w indywidualnym rozwoju sportowym juniorów. Równie ważne dla nas są integracja i dobra zabawa „dorosłych” golfistów a różnego rodzaju projekty, które mają w tym pomóc, będą przyczyniały się do rozwoju golfa rodzinnego i towarzyskiego.

   W pierwszym sezonie  działalności, nasza drużyna młodzików zajęła 3 miejsce, a  juniorów 4 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Sezon 2019 i 2020 zakończyliśmy na 8 pozycji w Klubowym Pucharze Polski Juniorów, a nasi juniorzy odnotowali wartościowe wyniki, m.in. dominując w rankingu PZG w kategorii młodzików, zajmując 1, 2 i 4 pozycję na koniec roku. Już trzeci rok z rzędu nasi najlepsi juniorzy otrzymują powołania do Kadr Wojewódzkich i Kadry Narodowej PZG. 

   Przez cały rok kalendarzowy organizujemy zajęcia doszkalające, wspólnie planujemy przyszłe starty i znajdujemy partnerów do współpracy. Jako jedyny klub golfowy w województwie mazowieckim otrzymaliśmy dotację z Biura Sportu m.st. Warszawy na „Szkolenie zasadnicze i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży”. 

   Jako klub bez pola powstaliśmy po to, by reprezentować interesy naszych klubowiczów. Dzięki temu posiadamy „otwartą architekturę” działań. To, dokąd i w jaki sposób zmierzamy, zależy również od aktywności i pomysłowości klubowiczów. Przyjęliśmy też politykę że każdy zawodnik do 21 roku życia jest traktowany przez nas jako junior.

   Aby należeć do “Open Golf Club” wystarczy posiadać w nim kartę HCP. Dla tych którzy kontynuują członkostwo w naszym klubie, golfistów w wieku 19-26 i juniorów, pobieramy opłaty w wysokości należnych składek do PZG: juniorzy (D, M, JM i J) 50zł, 19-26 lat 100zł, pozostali 200zł. Składka dla nowych członków po 26 roku życia wynosi 300zł, a różnica 100zł jest przekazywana na prowadzenie i rozwój Open GC Junior Team (tylko pierwszy dorosły członek rodziny podlega dodatkowej opłacie). Jako klub powołany przez Stowarzyszenie EduStacja możemy otrzymywać darowizny od osób fizycznych i firm oraz starać się o pozyskiwanie środków publicznych na nasze działania.

   W sezonie 2021 będziemy dalej kontynuować i rozwijać naszą wspólną przygodę z golfem. M.in. chcemy powołać drużynę klubową i wesprzeć ją w przygotowaniach do Klubowych Mistrzostw Polski Gr. Kwalifikacyjnej. Nadal będziemy organizować wyjazdy na turnieje, wspólne treningi i konsultacje z trenerami.

                                                                                                                                                     Będzie nam miło gościć Was w naszym gronie.

 

Open GC Junior Team w Sezonie 2019

Medale zdobyte w turniejach krajowych i zagranicznych

(brutto w kategoriach wiekowych).

Złotych medali : 10
Srebrnych medali : 3
Brązowych medali : 6

2 powołanie do Kadry Narodowej
8 miejsce w Klubowym Pucharze Polski Juniorów
4 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych
3 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Młodzików
1 i 5 miejsce w Rankingu PZG Młodzików
10 miejsce w rankingu PZG Juniorów Młodszych

 

Open GC Junior Team w Sezonie 2020

Medale zdobyte w turniejach krajowych i zagranicznych

(brutto w kategoriach wiekowych).

Złotych medali : 10
Srebrnych medali : 7
Brązowych medali : 7

3 powołania do Kadry Narodowej
8 miejsce w Klubowym Pucharze Polski Juniorów
7 i 17 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych
5 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Młodzików
1, 2 i 4 miejsce w Rankingu PZG Młodzików
5 miejsce w rankingu PZG Juniorów Młodszych